nejčastější dotazy

Máme odpověď na všechno

Kdo určuje výši vstupného?

Vstupné si určí objednavatel a to zpravidla na základě vybraného titulu. Navíc částka kterou za vstupné vybere mu náleží a může s ní tedy financovat realizaci kina.

Je cena včetně DPH?

Kino na kolečkách je plátcem 12% sazby DPH. U našich cen vždy najdete poznámku, zda se jedná o cenu včetně či bez DPH. Nemusíte se bát jakýchkoliv příplatků ani doplatků, hrajeme fér.

Máme sál s nespočtem oken. Můžeme v něm uspořádat kino?

Samozřejmě můžete. Ale pokud nelze v objektu tzv. zatmít, nebo zatáhnout okna. Budeme čas začátku nuceni přizpůsobit západu slunce.

Vybrali jsme krásné místo, ale nejbližší zásuvku máme minimálně 100 m daleko, je to problém?

Každá vozová jednotka je vybavena 100 m vodiče pro silnoproud. Ty zpravidla fungují, jako přívody. Standardně pokládáme vodiče kolem 50 m. Proto je nutné na tento fakt upozornit předem.

Vrata na hřiště jsou poměrně úzká, čím přijedete?

Naše vozové jednotky ztvárňují buď osobní autmobily s přívěsy, nebo obytné vozy. Dosud jsme se nesetkali s překážkou, která by nám znemožnila příjezd na místo určení, pokud máte jakékoli pochybnosti, neváhejte nás kontaktovat a nejlépe zaslat fotografie daného vjezdu.

Proč název mobilní kino?

Tzv. vozové jednotky KNK disponují veškerým vybavením od skládacích, nebo nafukovacích pláten, přes promítací zařízení, audiotechniku, po pojízdná občerstvení atd. Tento arzenál je určen pro rychlou montáž a demontáž, a proto můžeme realizovat projekce téměř kdekoli. Divákům se tedy může stát, že nás dnes potkají např.: v Českých Budějoviccích a zítra v Ústí nad Labem.

Je takové kino organizačně náročné?

Nikoli. Pokud máte zkušenost s organizací jiných kulturních akcí a můžete porovnat jejich časové, finanční a další nároky, bude pro Vás kino odpočinkovou záležitostí. Jakmile vyberete místo, které splňuje dané požadavky, vyplníte objednávkový formulář a zařídíte propagaci akce ve Vašem bydlišti, zbude Vám jen dorazit ve smluvený den do kina a užít si atmosféru s ostatními diváky.

Je pro diváky pojízdné kino atraktivní?

Samozřejmě ano. A jeho popularita stále stoupá. Právě onen fakt, že kino vznikne na místě, kde se jindy pořádají plesy, fotbalová utkání, nebo v parku, kam chodíte na procházky, činí z našeho kina atrakci. Lidé vnímají akci tohoto typu, jako raritu a událost. Běžně se tedy „šušká“, že za týden už přijede to letní kino apod. Navíc má takové kino nezapomenutelnou atmosféru, ať už sledujeme film v bývalém kině, nebo pod širým nebem je onen fakt, že bylo vše připraveno ojediněle, výjimečně a jen pro dnešek důsledkem té pravé “kinové romantiky“.

Co když bude pršet?

S organizátory jsme především v den realizace stále ve spojení. Sledujeme předpovědi a vyvozujeme závěry. Někdy se projekce zruší již v dopoledních hodinách, jindy těsně před odjezdem, nebo také po příjezdu na místo a to především proto, že všichni do poslední chvíle doufáme v nejlepší. Jsme ovšem připraveni na nejhorší. Kino tedy můžeme realizovat i v dešti, ale zpravidla na místech, kde je k dispozici hlediště se střechou, nebo krytá tribuna. Jednoduše, my zmoknout můžeme, diváci samozřejmě ne.

Ve vybraném termínu pořádáme na hřišti také fotbalové utkání. Stihnete kino připravit za dvě hodiny?

Doba trvání montáže se může samozřejmě lišit podle nároků daného místa. Pro instalaci ovšem vyžadujeme tři hodiny a to i pro případné komplikace. Proto není možné dobu pro přípravu nijak zkrátit.

Náš park není nijak oplocen, budete schopni vybrat vstupné?

Samozřejmě. Lokací, které nemají omezený přístup na místo projekce je nespočet. Proto využíváme pásků s reflexními barvami na ruku, díky kterým snadno rozpoznáme diváky se vstupenkou.

V kolik hodin Vás máme ve smluvený den očekávat?

V průběhu celého roku se čas našich příjezdů může výrazně lišit. Jsme totiž, krom některých vnitřních projekcí, odkázáni na tmu. K tomuto času se však dostanete poměrně snadno. Stačí když od oficiálního začátku akce odečtete tři hodiny potřebné pro přípravu kina.