NAŠICH 10 MobilníCH kin PRO VÁS ZAHRAJE

kdekoliv

EXTERIÉROVÁ PROJEKCE 

    LETNÍ KINO – AUTOKINO

V letních měsících putují realizační týmy dle přání našich zákazníků a přiváží divákům nejlepší tituly celého roku. Trendem posledních let jsou také promítání pohádek při rozsvěcení vánočních stromů přímo na náměstích, nebo autokina, kde mohou diváci shlédnout filmy z pohodlí vlastního vozu. 

 Pojďme se podívat, co je pro realizaci akce potřeba zajistit.

TRAVNATÁ / ZPEVNĚNÁ PLOCHA

  Pro stavbu plátna a jeho ukotvení je zapotřebí travnatá, či jiná plocha o minimální výměře 5 x 5 m. Avšak, čím větší projekční plochu zvolíte, tím rostou také prostorové nároky produkce – viz. tabulka níže.

Mezi nejčastější prostory pro promítání letního kina řadíme: fotbalová hřiště, louky, parky, koupaliště, hradní i zámecká nádvoří, střechy budov, náměstí, či parkoviště.

Pakliže skýtá prostor plochu zpevněnou, tedy asfalt, beton, či například zámkovou dlažbu. Je třeba na dané upozornit v rámci objednávky. Využijte také možnosti zaslání fotografií skrze náš „poptávkový formulář“, abychom mohli fixaci kina dále konzultovat.

 

       PLOCHA PRO PŘÍPRAVU PRODUKCE

 

TYP PRODUKCE

PROJEKČNÍ PLÁTNO

PLOCHA PRO MONTÁŽ

Autokino

16 x 9

17 x 10

Letní kino

10 x 5

12 x 6

Vnitřní kino

 5 x 3

 5 x 3

Uvedené jednotky jsou v metrech.

Pokud je na daném místě pro zalévání instalován závlahový systém, připravte si jeho dokumentaci. Případně projděte dané trasy přímo s technikem po příjezdu na montáž kina.

ELEKTŘINA

Pro napájení zařízení kina a občerstvení potřebujeme zásuvku 400V s 16A jištěním. Alternativně lze techniku zapojit do dvou klasických zásuvek 230V (dvě oddělené zásuvky s 16A jističem). Každá však musí skýtat jiný tzv. okruh. Dosah našeho přívodu pak čítá až 100m od místa, kde bude stát plátno. Po předchozí domluvě jsme schopni tuto vzdálenost navýšit. Pokud však na zvolené lokaci není přístup k elektřině, rádi nasadíme naši elektrocentrálu.

DOSTUPNOST

Na místo projekce musí být přístup minimálně 3 hodiny před začátkem akce. Kino přijede dodávkou, které je třeba připravit příjezd co nejblíže k místu projekce. Veškerá zařízení jsou pak snadno přenosná.

SVĚTLO

Projekci začínáme vždy s koncem občanského soumraku. Tzn. zhruba 40 minut po záčátku západu slunce. Časy spouštění filmů se tak během letní sezóny pohybují od 21:45 do 19:00. Je však třeba myslet také na eliminaci okolních světelných zdrojů, jako jsou například lampy veřejného osvětlení v okolí plátna i hlediště. Ty mohou snížit kontrast i viditelnost obrazu a působit na obecenstvo rušivým efektem.

 

INTERIÉROVÁ PROJEKCE

KULTURNÍ DŮM – SOKOLOVNA

Chladnější měsíce roku skýtají možnost obohatit divácké základně dlouhé zimní večery. 

Vnitřní projekce si jednoznačně nejvíce užívají nejmladší diváci nejen v období okolo Vánoc, kdy jsou oblíbené projekce pohádek a rodinných komedií. Užijí si je však diváci každého věku.

Promítáme také pro školy a školky.

SÁL

Pro projekci ve vnitřních prostorách, kde není instalováno promítací plátno, využíváme nafukovací konstrukci o rozměrech š4,5m, v3m, h1,5m. Pro tu je tedy potřeba vytvořit dostatečný prostor.

ELEKTŘINA

Stejně jako v letním kině nám postačí zásuvka 230V 16A.

DOSTUPNOST

Narozdíl od letního kina nám stačí umožnit přístup do vnitřních prostor jen 2 hodiny před začátkem akce. Je to z důvodu jednodušší instalace plátna.

SVĚTLO

Budete-li chtít začít projekci před setměním, pamatujte na zatmění oken, pokud je Váš sál má.

Budete-li chtít začít projekci před setměním, pamatujte na zatmění oken, pokud je Váš sál má.

Kino na kolečkách

Mobilní kino

Kudyznudy.cz – tipy na výlet

o nás

Vítejte v Kině na kolečkách. Právě touto větou můžeme přivítat návštěvníky kina i ve Vašem městě. Pravda, kin je u nás hned několik. Nalezneme ovšem obce a města, ve kterých by stálý provoz kamenného kina, nebo letního kina, nebyl možný. Právě tímto fenoménem se zabýváme.

Kontakt

Kouřim:
+420 732 753 126
+420 773 647 714

Č. Budějovice:
+420 737 081 606

info@nove.kinonakoleckach.cz